בית חולים אסותא

המכון האונקולוגי
קרן של תקווה

בשורה לחולי סרטן: המכון האונקולוגי באסותא מציע טיפולי קרינה באמצעות המאיץ הקווי המתקדם ביותר בעולם. מדובר בטכניקת טיפול חדישה לסילוק גידולים וגרורות ברמת דיוק המגיעה לחצי מילימטר. לחלק מהחולים יהיה מכשיר ההקרנה תחליף לאזמל המנתחים
 
  רדיותרפיה  
המכון האונקולוגי באסותא רתם את חידושי הטכנולוגיה למען מטופליו והצטייד במאיצים המתקדמים ביותר בעולם בתחום הקרינה. מאיץ קווי הוא מכשיר חדשני ומתוחכם, המפיק קרינת פוטונים בעלת אנרגיה גבוהה והוא בעל כושר חדירה לעומק הרקמות בגבולות ברורים וקצב הקרנה מהיר.
המאיץ הקווי החדש מאפשר מתן טיפולי קרינה מתוחכמים ומדויקים לחולי סרטן, תוך שיפור בתוצאות הטיפול והקטנת תופעות הלוואי שלו. מדובר בטכניקת טיפול חדישה ומתקדמת לסילוק גידולים וגרורות, כשרמת הדיוק בהקרנות מגיעה לחצי מילימטר. קצב הקרינה המהיר מאפשר לצמצם את מספר הטיפולים ולקצר את משך זמן הטיפול לדקות ספורות בלבד – בין טיפול אחד לחמישה טיפולי קרינה במאיץ החדש, לעומת סדרה של 40-20 טיפולי קרינה, כשכל טיפול נמשך בממוצע חמש דקות לעומת 15 דקות.
 
בטכנולוגיה החדשה יש בשורה למטופלים רבים, ביניהם חולי סרטן מבוגרים או בעלי מחלות רקע, שעד כה לא היו מועמדים לניתוח ולא נמצא עבורם פתרון להסרת הגידול. "עבור מטופל בן 80, שסובל מגידול בריאה ובמקביל מבעיות רפואיות אחרות, ניתוח לא עמד על הפרק ולמעשה לא היה לנו פתרון רפואי עבורו", מסבירה ד"ר סווטלנה זלמנוב, מנהלת יחידת הקרינה במכון האונקולוגי באסותא, "המאיץ החדש מאפשר לו לעבור טיפול לא פולשני (הקרנה ממוקדת), שישמיד את הגידול תוך שלושה טיפולים קצרים, ללא הרדמה, ללא כאבים, ובכך חסכנו לו גם את שלב ההתאוששות מן הניתוח".
למטופלים רבים אחרים המאיץ הקווי הוא תחליף לאזמל המנתחים. במקרים של גידולים בריאה, בכבד, בלבלב, בעצמות וגרורות וגידולים במוח - ניתן לעבור גם טיפול לא פולשני קרינתי, 
לשיפור השירות ללקוחותיו התאים בית החולים את שעות הטיפול הכימותרפי לשעות העבודה שלהם. מטופלים המעוניינים בכך יכולים לעבור את הטיפול בשעות הערב, לאחר שסיימו את יום עבודתם
כתחליף לניתוח, והתוצאה הקלינית טובה יותר
ייחודו של המאיץ החדש גם במערכת העקיבה ExacTrac שהוא מצויד בה. זוהי מערכת הדמיה משוכללת, המתריעה על כל תנועה של המטופל בעת הטיפול. המערכת מתוכנתת להפסיק מיידית את הטיפול במקרה של תזוזה קלה הגורמת לחריגה מהאזור הנגוע המיועד להקרנה. בכך מושגת הקרנה מדויקת וממוקדת יותר, ונמנעת פגיעה אפשרית בתאים בריאים. 
 
  כימותרפיה  
השירות באסותא שונה משירותים מקבילים במערכת הציבורית: חולה סרטן המגיע בבוקר לטיפול בבית חולים ציבורי נשלח למעבדה כדי לעשות ספירת דם, וממתין לתוצאות הבדיקה. אם הספירה אינה תקינה הטיפול לא יאושר והוא יישלח לביתו. אם היא תקינה – ימתין המטופל עד שמעבדות בית החולים ירקחו עבורו את התרופה. 
 
באסותא, לעומת זאת, עושה החולה את בדיקת ספירת הדם בסניף קופת החולים הקרוב לאזור מגוריו יום קודם למועד הטיפול. תוצאות הבדיקה מועברות ישירות לאסותא. אם ספירת הדם אינה תקינה, המטופל מקבל הודעה טלפונית על ביטול הטיפול ביום המחרת והנחיות לגבי ההמשך. אם הבדיקה תקינה והטיפול מאושר – התרופה מוזמנת ונרקחת ערב הטיפול. כשהחולה מגיע לאסותא למחרת בבוקר התרופה כבר ממתינה לו בשעה היעודה, "אצלנו הטיפול מחכה לחולה, לא החולה לטיפול!", אומרים באסותא. במהלך הטיפול מלווה את המטופל הרופא המומחה שקיבל ובדק אותו לפני שהחלה סדרת הטיפולים. רופא אחד (מומחה בלבד) ילווה את המטופל לאורך כל התהליך.
 
לשיפור השירות ללקוחותיו התאים בית החולים את שעות הטיפול הכימותרפי לשעות העבודה שלהם. מטופלים המעוניינים בכך יכולים לעבור את הטיפול בשעות הערב, לאחר שסיימו את יום עבודתם. 
חשוב להדגיש: מבטוחי קופות החולים זכאים לקבל טיפולים באסותא כל פי אותם הסדרים הנהוגים עם בתי החולים הציבוריים. במרבית המקרים אפילו לא נדרש טופס 17.

לשיפור השירות ללקוחותיו התאים בית החולים את שעות הטיפול הכימותרפי לשעות העבודה שלהם. מטופלים המעוניינים בכך יכולים לעבור את הטיפול בשעות הערב, לאחר שסיימו את יום עבודתם. 
 

 
המאיץ הקווי המתקדם ביותר - ה-TrueBeam


 
המכון האונקולוגי
בית חולים אסותא ת"א
רח' הברזל 20, רמת החי"ל, ת"א
טל': 03-7643131 פקס: 03-7643209
בית חולים אסותא חיפה
שד' ההסתדרות 55, חיפה  
טל' 04-8810519

מוקד הזמנת תורים: 03-7644444
או 6474*

www.assuta.co.il
Bookmark and Share
+ שלח משוב
                    
 
 
 

רופאים מומחים - פורטל הרפואה הפרטית בישראל
מילה-קידום פרסום ושיווק l טל:03-6416640  michael@milla.co.il  l